سپیدار

آموزش تعریف کالا و خدمت در نرم افزار سپیدار

در این مقاله قصد دارم صفر تا صد تعریف کالا و خدمت در نرم افزار سپیدار را آموزش بدم بعد از پایان مقاله در صورت هر گونه سوال یا پیشنهادی از قسمت نظرات بیان کنید.

تعریف کالا و خدمت

آموزش تعریف کالا و خدمت در نرم افزار سپیدار

از قسمت راست پیشخوان روی منوی تامین کنندگان و انبار> کلیک کنید سپس از قسمت عملیات روی کالا و خدمت جدید> کلیک کنید در پنجره باز شده فرمی نمایش داده میشه مربوط به تعریف کالا، خدمت و یا دارایی می باشد.

تعریف کالا و خدمت در نرم افزار سپیدار

قبل از تعریف کالا باید انبار ایجاد کنید اگر قبلا انبار ایجاد نکردید طبق تصویر بالا در کادر شماره ۱ میتوانید انبار جدید بسازید بعد از ایجاد انبار جدید ، مجدد به صفحه تعریف کالا بگردید نوع محصول خود را انتخاب کنید اگر کالا بود روی یا خدمت بود روی خدمت کلیک کنید از طریق کادر شماره ۳ میتوان کد کالا، عنوان کالا را وارد کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین نرم افزار حسابداری شرکتی

بیشتر بخوانید: بهترین نرم افزار شخصی

ارزش افزوده و مالیات شما میتوانید مالیات و ارزش افزوده را بصورت دستی وارد کنید اگر تعداد کالا های شما زیاد وقت پر کردن فیلد مالیات و ارزش افزوده برای هر کالا بصورت محزا ندارید میتوانید از منوی پیشخوان تنظمیات> از قسمت عملیات تنظیمات> تب عمومی> تیک مالیات و ارزش افزوده فعال کنید و در فیلد نرخ مالیات و نرخ عوارض وارد کنید، با این کار خیال خودتان را راحت کنید چون سیستم به صورت خودکار زمان تعریف کالا یا خدمات نرخ مالیات و عوارض وارد میکند.

واحد سنجش سپیدار

در کادر بارکد شما میتواند بارکد کالای خودتان را وارد کنید و همچنین میتوانید بارکد دو بعدی نیز تعریف کنید.

معین هزینه خدمت: این فیلد زمانی فعال میشود که تیک خدمت را فعال کرده باشید و معین هزینه خدمت را انتخاب کنید.

تعریف واحد سنجش در سپیدار

تب واحد سنجش: در تب واحد سنجش شما میتوانید واحد کالا های خود را انتخاب کنید بطور مثال در تصویر بالا واحد هر کالا که فروش نرم افزار می باشد عدد انتخاب شده است.

واحد فرعی در نرم افزار سپیدار: واحد فرعی زمانی کاربرد محصول شما به دو واحد مختلف محاسبه میشود برای مثال عدد و بسته، کیلو و تن به این ترتیب میتوانید مقدار کالای خود را بر اساس تعداد عددی و بسته ها چندتایی داشته باشید.

تب تصویر کالا: در تب تصویر کالا میتوانید تصویر کالا مورد نظر را قرار دهید.

کنترل موجودی انبار

کنترل موجودی انبار: در این تب شما میتوانید حداقل و حداکثر موجودی را وارد کنید تا در زمان کم شدن موجودی از حداقل وارد شده یا در زمان سفارش کالا بیشتر از موجودی اعلام شده با آلارم به شما اخطار دهد.

عامل ردیابی: با فعال کردن تیک عامل ردیابی از تمام مراحل کالا خود میتوانید گزارش دریافت کنید.

تب انبارهای مرتبط: از این قسمت میتوانید انبارهای که با این کالا مرتبط هستند را انتخاب کنید.

گروه بندی کالا

گروه بندی: در این قسمت میتوانید گروه بندی های خاصی ایجاد کنید تا در زمان خرید و فروش از بر اساس گروهی که ایجاد کردید خرید و فروش را انتخاب کنید.

مشخصات: در قسمت تب مشخصات میتوانید برای کالای خود مشخصات تعریف کنید برای مثال رنگ، سایز، برند و…. را ایجاد کنید.

قیمت فروش در سپیدار

تب قیمت فروش: از این قسمت میتوانید نوع فروش:( فروش داخلی، خارجی یا هر نوع فروشی که خودتان ایجاد کنید کرده باشید – نوع فروش در زمان گزارش دهی کاربرد دارد برای مثال نوع فروش تهران ایجاد کردید، زمان صدور فاکتور فروش نوع فروش خود را تهران انتخاب کنید بعدا میتوانید گزارشی بر اساس نوع فروش، میزان فروش به تهران را داشته باشید) عنوان واحد: واحدی هستش که در واحد سنجش ایجاد کردید. گروه فروش کالا: گروه بندی که در تب گروهبندی ایجاد کردید هست. فی: قیمت یا نرخ کالا شماست و تخفیف که از نام آن مشخص است.

در این مقاله سعی کردم تمام مراحل آموزش تعریف کالا و خدمت در نرم افزار سپیدار نوشته باشم در صورت سوال یا پیشنهاد میتوانید از قسمت نظرات بیان کنید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا