سپیدار

تعریف طرف حساب در سپیدار

در این مقاله قصد داریم نحوه تعریف طرف حساب در نرم افزار حسابداری سپیدار را به شما کاربران گرامی آموزش بدهیم، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

انواع طرف حساب در نرم افزار سپیدار

در هر کسب و کاری ما همیشه با تعدادی طرف حساب سروکار داریم، این طرف حساب ها میتوانند مشتری، تامین کنند، کارمند و یا واسط باشند.

برای تعریف طرف حساب در نرم افزار سپیدار از منوی سمت راست روی ماژول شرکت کلیک میکنم سپس از ماژول شرکت از قسمت عملیات بروی تعریف طرف حساب جدید کلیک میکنیم، در فرم باز شده شما باید اطلاعات مربوط به طرف حساب را پر کنید در ادامه این مقاله به نحوه تکمیل اطلاعات طرف حساب خواهیم پرداخت.

آموزش تعریف طرف حساب در نرم افزار سپیدار

نکته: تمام فیلد های ستاره دار الزامی باید پر شوند.

نکته: چنانچه شما از سیستم حقوق و دستمزد نرم افزار سپیدار استفاده میکنید و لیست بیمه خود توسط نرم افزار سپیدار تهیه میکنید باید تمامی فیلد مربوط به کارمند را تکمیل کنید تا در زمان تهیه و ارسال لیست بیمه به مشکل نخورید.

طرف حساب در نرم افزار سپیدار

اگر فرم باز شده را به چند بخش تقسیم تقسیم کنیم در بخش اول فرم اطلاعات پایه را باید پر کنید:

بیشتر بخوانید: آموزش کدینگ نرم افزار سپیدار

بیشتر بخوانید: بهترین نرم افزار حسابداری شرکتی

بخش اول:

  1. نوع: در فیلد اول باید مشخص کنید طرف حساب شما حقیقی هستند یا حقوقی
  2. نوع فرعی: این زمانی برای شما فعال میشود که طرف حساب خود را حقوقی انتخاب کردید و باید مشخص کنید طرف حساب حقوقی شما جزو کدام یکی از ارگان دولتی یا خصوصی است.
  3. نام: همان طور از نام فیلد مشخص می باشد نام شخص یا شرکت طرف حساب خود را وارد کنید
  4. نام خانوادگی: این فیلد زمانی فعال میشود که شما نوع طرف حساب را حقیقی انتخاب کرده باشید.
  5. عنوان تفصیلی: بصورت خودکار سیستم عنوان تفصیلی را بر اساس نام و نام خانوادگی انتخاب میکند در صورت تمایل متیوانید آن را تغییر دهید.
  6. کد تفصیلی: این فیلد نیز همانند فیلد بالا بصورت خودکار توسط سیستم تکمیل می شود در صورت نیاز میتوانید کد مورد نظر را دستی وارد کنید.
  7. شناسه ملی/کد ملی: در این فیلد میتوانید شناسه ملی طرف حساب حقوقی خود را وارد کنید و یا کد ملی شخص مورد نظر را وارد کنید.
  8. تاریخ تاسیس/ تاریخ تولد: در صورت انتخاب نوع طرف حساب به شخص حقوقی باید تاریخ تاسیس شرکت را وارد کنید و در و صورت انتخاب شخص حقیقی تاریخ تولد آن را وارد کنید این فیلد ضروری نیست میتوانید آن را خالی هم بگذارید.

بخش دوم:

بخش دوم مربوط به اطلاعات تکمیلی بخش اول می باشد، در این بخش منوی با ۵ تب مختلف وجود دارد با انتخاب هر تب اطلاعات مربوط به آن تب ایجاد باز میشود که در نهایت باید فیلد های آن تب را تکمیل و دخیره کنید.

تب جزئیات:

 تامین کننده: در این تب شما با سه بخش سروکار دارید بخش اول مربوط به تامین کننده می باشد، در صورت اینکه طرف حساب شما از نوع تامین کننده است تیک این بخش را فعال کنید در صورت نیاز میتوانید گروه تامین کننده خود را گروه بندی کنید و یا اگر از قبل گروه ایجاد کره باشید میتوانید آن را انتخاب کنید و همچنین در صورت وجود مانده حساب طرف میتوانید آن را وارد کنید.

مشتری: در صورت انتخاب طرف حساب بعنوان مشتری میتوانید تخفیف ثابت برای آن مشتری انتخاب کنید و یا در گروه بندی خاصی از مشتری های خود قرار دهید

واسط: همان طور که از نام آن مشخص است این نوع طرف حساب میتواند واسط یا همان بازاریاب باشد.

تب افراد مرتبط:

در این تب میتوانید افرادی مرتبط به طرف حساب خود را انتخاب کنید، شخصا هیچ وقت از این تب استفاده نکردم طور مثال زمانی کاربرد دارد که شخصی برای خرید کالا بصورت اقساطی به شما مراجعه کرد و شما اطلاعات تماس آن را پر تکمیل میکنید و برای خیال راحتی خود یک فرد مرتبط دیگر که در صورت دسترس نبودن طرف حساب بتوانید با آن فرد طرف حساب ارتباط برقرار کنید.

تب نشانی:

در تب نشانی شما میتوانید اطلاعات نشانی شخص و شرکت مورد نظر را وارد کنید.

تب تلفن:

در این تب شما میتوانید اطلاعات تماس طرف حساب خود را وارد کنید و محدودیت در تعدادی تماسی که وارد میکنید نیست.

تب کارمند:

در صورتی که اینکه طرف حساب شما کارمند است تیک کارمند را فعال کنید و اطلاعات تمامی فیلد ها را تکمیل کنید تا در صورت تهیه و ارسال لیست بیمه با خطا مواجه نشوید.

اطلاعات بخش دوم سمت چپ به صورت خودکار تکمیل میشود و فیلد ضروری ندارد در صورت تمایل میتوانید اطلاعات مربوط به کد اقتصادی به شماره ثبت اشخاص حقوقی را تکمیل کنید.

در صورت هر سوالی در مورد نحوه تعریف طرف حساب در سپیدار دارید میتوانید در بخش نظرات سوال خودتان را مطرح کنید همچنین اگر انتقادات و پشنهادات در مورد محتوای تولید شده میتوانید در قسمت نظرات بیان کنید ما بی صبرانه منتظر سوالات و انتقادات شما هستیم.

 

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا