سپیدار

کدینگ نرم افزار حسابداری سپیدار

همه نرم افزارهای حسابداری کدینگ پیش فرض خود را دارند از جمله سپیدار، کدینگ نرم افزار حسابداری سپیدار یکی از کامل ترین کدینگ های حسابداری می باشد.

انواع کدینگ نرم افزار حسابداری سپیدار

نرم افزار حسابداری دارای ۴ نوع کدینگ پیش فرض می باشد که با استفاده از سیستم حسابداری از قسمت عملیات و درختواره کدینگ نرم افزار سپیدار را تغییر دهید.

توجه: تنها زمانی میتوانید کدینگ نرم افزار سپیدار تغییر دهید که هیچ گونه سندی حسابداری ثبت نکرده باشید

  1. بازرگانی
  2. تولیدی
  3. خدماتی
  4. پیمانکاری

نحوه تغییر کدینگ نرم افزار حسابداری سپیدار:

توجه: تنها زمانی میتوانید کدینگ نرم افزار سپیدار تغییر دهید که هیچ گونه سندی حسابداری ثبت نکرده باشید
ابتدا وارد نرم افزار حسابداری شده و از سمت راست پیشخوان در قسمت منوی سیستم ها روی سیستم “حسابداری” کلیک کنید سپس از قسمت عملیات روی درختواره کلیک کنید تا صفحه کدینگ نرم افزار سپیدار باز شود.
کدینگ نرم افزار حسابداری سپیدار
بعد از باز شدن صفحه کدینگ نرم افزار از سمت راست بالا صفحه روی آیکون سپیدار کلیک کنید و در پنجره باز شده از بین گزینه ها گزینه حساب های پیش فرض را انتخاب کنید همانطور که در تصویر پایین هم مشاهده میکنید کدینگ های پیش فرض قرار دارند و با کلیک بر روی هر کدام از کدینگ برای شما فعال خواهد شد.
نرم افزار حسابداری سپیدار

نحوه ایجاد معین جدید در سپیدار:

برای ایجاد کل، معین و یا تفصیلی جدید باید کدینگ پیش فرض خود را انتخاب کنید بعد از اتمام نصب تا بتوانید معین های جدید اضافه یا ویرایش کنید.

  1. بعد از درج پیش فرض کدینگ نرم افزار باید به شکل تصویر پایین کادر شماره ۱ نمایش داده شود که به معنی کدینگ مورد نظر با موفقیت درج شده است
  2. همانطور که در کادر شماره ۲ مشخص است اطلاعات کد حساب ها نمایش داده میشه شما با کلیک بر روی هر کدوم از شاخه ها اطلاعات آن شاخه را را در سمت راست مشاهده میکنید بطور مثال در تصویر پایین روی حساب سر شاخه موجودی نقد و بانک کلیک شده است و در سمت راست اطلاعات آن سر شاخه که شامل کد، کد حساب، عنوان حساب، وضعیت حساب و نوع ماهیت حساب را نشان میدهد.
  3. اما نحوه اضافه کردن معین جدید شما میتوانید با استفاده از آیکون سپیدار که در کادر شماره ۳ مشخص می باشد میتوانید روی گزینه جدید کلیک کرده و معین جدید خود را تعریف کنید و یا با انتخاب هر سرشاخه و با کلیک راست کردن پنجره جدید باز می شود که برای آن سرشاخه گزینه های تعریف معین جدید ویرایش و حذف وجود دارد شما میتوانید برای همه کدینگ های تعریف، ویرایش و یا حذف کنید.

بیشتر بخوانید: نرم افزار حسابداری سپیدار

بیشتر بخوانید: بهترین نرم افزار حسابداری شرکتی

کدینگ نرم افزار حسابداری سپیدار

هر سوالی در مورد کدینگ نرم افزار حسابداری سپیدار دارید میتونید در قسمت نظرات بپرسید

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا